XVI Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku, w okresie przedświątecznym, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza odbędzie się w niedzielę 15 grudnia 2019 r. w godzinach od 10.00 do 16.00. 

   Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe z powodu obchodów 55-lecia Muzeum, ale nie tylko - tym razem jarmark świąteczny będzie odbywał się na całym terenie Muzeum. Korzystając z okazji, w dniu jarmarku, będzie można zwiedzić świeżo wyremontowane pawilony: Dzieje rolnictwa, Rzemiosło wiejskie i przetwórstwo oraz Muzeum Tarpana.
   Jarmark Bożonarodzeniowy ma głównie charakter handlowy, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zakupić od drobnych wystawców produkty, pamiątki oraz rękodzieła wykonane przez twórców ludowych, którzy będą prezentować swoje wyroby w pawilonach wystaw czasowych. Kolejną atrakcją wzbogacającą Jarmark jest udział Powiatu poznańskiego, który organizuje kolejny konkurs kulinarny pod hasłem „Najlepszy smak Powiatu Poznańskiego - Smak Piernika 2019 i Smak Ryby 2019” oraz pokaz przyrządzania potraw świątecznych wraz z poczęstunkiem.
   W świąteczny nastrój pomoże wprowadzić gości koncert kolęd i przedstawienie teatralne, które odbędzie się w zabytkowej stodole. W Spichlerzu natomiast przygotowano dla najmłodszych widzów warsztaty, gdzie wraz z rodzicami będą mogli wykonać stroiki lub inne pamiątki, które zabiorą ze sobą do domu. Na folwarku będzie również czekać na dzieci żywa szopka bożonarodzeniowa oraz tradycyjny Gwiazdor, z którym będzie się można sfotografować.
   Jest to już XVI spotkanie z tradycją Bożego Narodzenia w Szreniawie, które na stałe wpisuje się w muzealny kalendarz wydarzeń, aby podtrzymywać i przekazywać dawne zwyczaje i obrzędy związane z narodzinami Chrystusa. 

   W programie m.in.

Koncerty:
12.30 i 14.00 - Koncert kolęd w wykonaniu solistów oraz zespołów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu
11.00 - Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru Piernikowe święta.

Warsztaty dla dzieci:
- malowanie bombek
- gwiazdkowe stroiki - wianki 
- naturalne stroiki na deseczkach
- tekturowe choinki
- torebki na prezenty
- stroiki w kształcie choinki
- wylewanie świec z wosku pszczelego

W pałacu:
- konkurs „Najlepszy smak Powiatu Poznańskiego - Smak Piernika 2019 i Smak Ryby 2019”
- pieczenie pierników

Na folwarku:
- żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami
- liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne.

W pracowni kulinarnej:
- pokaz przyrządzania potraw świątecznych oraz poczęstunek

Większość stanowisk handlowych usytuowana będzie w pawilonie 1 oraz 8. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem m.in. portalu wielkopolska-country.pl.

PLAKAT W ZAŁĄCZNIKU - do pobrania

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 grudzień 2019 16:09

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności