Szamotulskie wesele w Baborówku

"Wesele szamotulskie" to najważniejsze widowisko regionu Szamotuł, prezentujące dawny obrzęd weselny. Pierwszy raz zostało zaprezentowane w 1932 r. 12 maja 2018 r. będzie można je zobaczyć w Baborówku.

    Widowisko warto zobaczyć, bo jest prawdziwym wielkopolskim "skarbem" wpisanym na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na listę tę wpisywane są obrzędy, zwyczaje i wszystko to, co jest cenne dla świadomości kulturowej, tradycji, lokalnego patriotyzmu, a czego fizycznie nie można przechować i pokazać w muzealnej gablocie jako eksponat. Są to rzeczy ulotne i ważne, by zachowane były w ludzkiej pamięci.   
   12 maja 2018 r.o godz. 17.00 w Stodole, na terenie Pałacu Baborówko, będziemy mieli wyjątkową okazję zobaczyć "Wesele szamotulskie" w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły. Występowi towarzyszyć będzie pokaz bryczek i powozów. Wejściówki można odebrać w sekretariacie Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Ostatnio zmienianypiątek, 27 kwiecień 2018 19:42

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności