Widowisko "Orzeł i Krzyż - Niepodległa"

"Orzeł i Krzyż" to spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od legend i założenia Państwa Polskiego przez tryumfy husarii, Potop Szwedzki, aż po odzyskanie niepodległości i Solidarność. Już 30 000 osób obejrzało widowiska z tej serii w Murowanej Goślinie. 

  Już od początku roku trwały prace nad odbywającym się w Murowanej Goślinie największym w Polsce widowiskiem historycznym - „Orzeł i Krzyż  Niepodległa”. Grany przez setki aktorów plenerowy spektakl pokazuje pełen przekrój historii Polski. W tym roku wpisze się on w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko nawiązuje do tego wydarzenia w tytule, a zmodyfikowany scenariusz szczególnie zaznacza ten niezwykły okres historii Polski. 
   Spektakl z rozwiniętym wątkiem niepodległości trwa 100 minut i stanowi podróż w czasie od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego z Chrztem Polski, aż po wiek XX z przesłaniem Jana Pawła II i „Solidarności”.
   Widowisko prezentowane jest po zachodzie słońca, z zastosowaniem nowoczesnych technik dźwiękowych, oświetleniowych i multimedialnych. Szczególną siłą przedstawienia są jednak grający w nim wolontariusze - mieszkańcy Murowanej Gośliny, Poznania i wielu sąsiednich gmin, łącznie około 400 osób w wieku od 4 do 80 lat.
   "Orzeł i Krzyż - Niepodległa” to widowisko pełne podniosłych i wzruszających scen oraz wspaniałych efektów wizualnych. Spektakle odbywają się w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie. Cztery sa już za nami. Można jeszcze kupić bilety na spektakle w lipcu - 13 i 14 lipca na stronie www.ParkDzieje.pl

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 lipiec 2018 18:46

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności