Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie

Jak co roku w okresie przedświątecznym Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy.

   Wydarzenie ma głównie charakter handlowy. Zwiedzający będą mogli zakupić ciekawe produkty - pamiątki od drobnych wystawców oraz rękodzieła wykonane przez twórców ludowych. Przy tej okazji goście będą mogli zwiedzić dostępną część ekspozycji muzealnej oraz wysłuchać koncertu kolęd w nastrojowej zabytkowej stodole.
   Dla najmłodszego widza przygotowano przedstawienie o tematyce świątecznej oraz warsztaty, Dzieci, z pomocą rodziców wykonają stroik lub inną pamiątkę, którą zabiorą ze sobą do domu. Na folwarku będzie czekać na nasze pociechy żywa szopka bożonarodzeniowa oraz tradycyjny Gwiazdor, z którym będzie się można sfotografować.
   Jest to już XV spotkanie z tradycją Bożego Narodzenia w Szreniawie, które na stałe wpisuje się w muzealny kalendarz wydarzeń, aby podtrzymywać i przekazywać dawne zwyczaje i obrzędy związane z narodzinami Chrystusa. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich chętnych, a w szczególności rodziny z dziećmi, do spędzenia czasu w Szreniawie w miłej atmosferze, która z pewnością wprowadzi wszystkich w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 
   Impreza odbędzie się 16 grudnia 2018 roku w godzinach 10.00-16.00
 
   W programie m.in.:

Koncerty:
- Hej kolęda, kolęda... w wykonaniu solistów oraz zespołów z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu
- Kolędowo... jazzowo... w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena
- Przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu Dobrego Teatru "Jak Rozalka na święta makiełki gotowała".
 
Warsztaty dla dzieci:
- gwiazdkowe stroiki  
- ekologiczne choinki
- malowanie bombek
- torebki na prezenty.
 
W Pałacu:
- pieczenie pierników.
 
Na folwarku:
- spotkanie z Gwiazdorem - pamiątkowe zdjęcie
- żywa szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami naturalnej wielkości i zwierzętami
- liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne.

Partnerzy:Koleje Wielkopolskie, Telewizja STK
Patronat medialny: Głos Wielkopolski, Radio Emaus, Nasz Głos Poznański, Radio Poznań, www.wielkopolska-country.pl

Ostatnio zmienianyczwartek, 06 grudzień 2018 18:24

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności