Wielka Pętla Wielkopolski

Wielkopolska Organizacja Turystyczna realizuje obecnie jedną z największych kampanii promocyjnych w swojej historii - kampanię Wielkiej Pętli Wielkopolski. Kampania promuje turystykę wodną, czyli żeglarstwo i kajakarstwo, turystykę motorowodną, windsurfing, kitesurfing i wakeboarding, a także turystykę rowerową i konną na terenie Wielkopolski - wszystko pod hasłem „Z nurtem przygody - bez końca!”.

   Wielka Pętla Wielkopolski to szlak wodny biegnący wokół największych rzek w regionie (Warta, Noteć wraz z kanałem Warta-Gopło) oraz zamykający się w obrębie zwartej trasy turystycznej. Szlak ten, liczący blisko 690 km, przebiega przez takie miejscowości województwa wielkopolskiego, jak: Ślesin, Konin, Pyzdry, Śrem, Poznań, Oborniki, Wronki, Sieraków, Międzychód, Krzyż Wielkopolski, Wieleń, Drawsko, Czarnków, Ujście. Wielka Pętla Wielkopolski jest również częścią Międzynarodowej Drogi Wodnej E-70, która łączy Europę Zachodnią z Kaliningradem.
   27 maja 2014 r. odbyła się premiera głównego elementu kampanii, tj. nowego telewizyjnego spotu promocyjnego, który pokazuje realne możliwości turystyki wodnej w Wielkopolsce. Spot będzie emitowany w czerwcu i w lipcu w telewizji ogólnopolskiej i w telewizjach regionalnych, a także w Internecie za pomocą kanału VOD oraz Youtube.
   Oprócz spotu telewizyjnego w ramach kampanii zrealizowano już szereg działań: nagrano i wyemitowano w radiu o zasięgu ogólnokrajowym oraz w rozgłośniach regionalnych spot radiowy, zrealizowano kampanię outdoorową (200 billboardów w kilku największych miastach w Polsce), przeprowadzono promocję Wielkiej Pętli Wielkopolski podczas eventu w Berlinie, zrealizowano cykl Roadshow z autobusem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Trwa kampania w Internecie, w mediach społecznościowych a już wkrótce rusza promocja podczas imprez regionalnych wśród partnerów projektu. Dziennikarze i blogerzy turystyczni biorą udział w tematycznych study tourach, poznając osobiście wodne atrakcje Wielkopolski.

Ostatnio zmienianyśroda, 19 październik 2016 18:15

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności