Przyroda w kalejdoskopie

19 marca 2018 r. w Galerii FOTONATURA - Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej "Dziewicza Góra" w Czerwonaku odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Przyroda w kalejdoskopie".

    Wystawa prezentuje fotografie przedstawiające wielkopolską przyrodę. Oprócz zdjęć tradycyjnych, na wystawie można zobaczyć te same zdjęcia przekształcone w programie komputerowym. Drzewa, kwiaty przybierają na nich kształt znaków geometrycznych, przypominających mandale oglądane w kalejdoskopie.
   Autorką zdjęć jest Małgorzata Zaganiaczyk, pochodzącą z Lechlina - malowniczej wioski położonej między lasami i jezioramiw gminie Skoki. Jest absolwentką studiów magisterskich na wydziale pedagogiczno-artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zaczynała od niewielkich realistycznych fotografii, by potem tworzyć prace abstrakcyjne. Cały czas poszukuje różnorodnych form artystycznych. Nigdy nie zastanawia sie nad efektem końcowym. To w trakcie tworzenia rodzi się pomysł, koncepcja obrazu -skomponowana z linii, plam i barw, nastawiona na to, aby powstało dzieło w jak największym stopniu zaspokajające artystyczne i estetyczne potrzeby.
   Wystawę będzie można oglądać do 12 maja 2018 r.

Ostatnio zmienianyczwartek, 22 marzec 2018 19:55

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności