Michałki 2014

W najbliższą sobotę w Wieleniu odbędą się Michałki 2014 - najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to już jedenasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Do pokonania będą trzy dystanse a, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

   Organizatorem imprezy jest UKS "Płomień" przy wsparciu władz miasta i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Tegoroczna impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.   

Trochę historii
Historia wyścigu sięga roku 2001. Wówczas odbyły się pierwsze zawody w formule cross-country, a miejscem ich rozgrywania była Dębogóra. Od roku 2004 impreza odbywa się jako maraton MTB. W roku 2014 odbędzie się już jedenasta edycja maratonu MTB Michałki Wieleń. 

Maraton po raz jedenasty
   Tegoroczne Michałki odbędą się w sobotę 20 września. Start o godzinie 10 dla startujących na dystansach Giga i Mega, o 10.30 - dla tych z Mini.. Tym razem zawodniczki i zawodnicy pojadą nie jak w roku 2013 ("pod prąd"), ale jak w latach poprzednich. Dystanse są niezmienne, czyli 100 km (Giga), 58 km (Mega) i 34 km (Mini).
   Organizatorzy już teraz zwracają uwagę zawodników na newralgiczne punkty trasy maratonu i zalecają zachować szczególną ostrożność, między innymi, na ostrym zakręcie przy zjeździe z wiaduktu w Herburtowie z drogi asfaltowej na drogę gruntową oraz na zakręt przy kościele w tej samej miejscowości. W tych miejscach ukształtowanie trasy kusi do rozwijania dużych prędkości, ale ostre zakręty są tutaj naprawdę niebezpieczne.

Zaangażowanie ludzi
   Michałki wpisały się na trwałe w krajobraz dużych imprez sportowo-rekreacyjnych w Wielkopolsce. Ich inicjatorem jest Tomasz Kaczmarek - lekarz i społecznik oraz wielki fan kolarstwa.
   Impreza rozrasta się z roku na rok, startuje w niej coraz więcej ludzi. Organizuje ją Tomasz Kaczmarek przy wsparciu rodziny (niezastąpiona żona Jolanta), przyjaciół oraz miejscowej władzy z burmistrzem Zbigniewem Stochajem na czele oraz jego zastępczynią Magdaleną Sobczak.
   Krąg ludzi, których Pan Tomek zachęcił do współpracy jest coraz większy. To leśnicy z nadleśnictw Trzcianka (Paweł Przychodniak), Krzyż (Marek Andrzejewski) i Potrzebowice (Adam Frajer i Ernest Śliwiński), drogowcy z Czarnkowa (Krystian Grysiewicz i Zygmunt Sysiak), strażacy z Krzyża i Wielenia, policjanci z Czarnkowa (Adam Filip) i Wielenia (Krzysztof Schab), nauczyciele szkół w Wieleniu (Karol Nowakowski oraz Anna Justyna Więckowska).
   To także Zbigniew Kotowski - gospodarz Stadionu Miejskiego w Wieleniu, Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik- organizatorzy zawodów rowerowych dla dzieci. Nie brakuje także wolontariuszy.

Nagrody dla zwycięzców
   Organizatorzy i sponsorzy wieleńskiego maratonu zadbali o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Nie zawiedli stali sponsorzy imprezy. W tzw. „Tomboli,” w której udział biorą wszyscy startujący zawodnicy, nagrodą główną będzie przyczepka samochodowa ufundowana przez jednego ze sponsorów strategicznych maratonu firmę Branderup.
   Tradycyjnie zwycięzca na trasie Giga zasiądzie na wiklinowym „tronie.” Nowością w tegorocznej edycji będzie drugi „tron” dla zwyciężczyni na dystansie Giga ufundowany przez starostę powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.
   Wartościowe nagrody czekają również na startujących w wieku poniżej 15 lat. Od kilku edycji „Michałków” główną nagrodą dla dzieci był wysokiej klasy rower. W tym roku będą to trzy markowe rowery.

Więcej informacji www.maraton.wielen.pl

 

Ostatnio zmienianywtorek, 16 wrzesień 2014 21:42

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności