VI Grzybowski Turniej Wojów

Od 17 do 18 sierpnia 2019 r., w Rezerwacie Archeologicznym Gród w Grzybowie, odbędzie się kolejna edycja Grzybowskiego Turnieju Wojów.

   Turniej Grzybowski to dwudniowe wydarzenie o charakterze edukacyjno-rekonstruktorskim, spotkanie historii i współczesności w 1000-letnim grodzie. Organizatorzy (Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, Powiat wrzesiński, Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz Wiejskie Stowarzyszenie "Szansa" Grzybowo) zapraszają do udziału w prezentacjach i animacjach historycznych - rekonstrukcjach przygotowanych przez znakomitych specjalistów: archeologów, historyków, rekonstruktorów historycznych i animatorów. W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 wykonawców!. W programie przewidziano pokazy życia rodzinnego, obozowego, prezentację zajęć i rzemiosł, które już dawno zaniknęły. Przestrzeń grodu stanie się wielką salą edukacyjną, w której odbędzie się wyjątkowa lekcja historii. 
   Grzybowski gród założył Lestko - dziadek Mieszka I. Dla przywrócenia pamięci o Lestku jego imieniem nazwano jeden z największych dębów rosnących w grzybowskim grodzie. Dąb, będący pomnikiem przyrody,  ma przypominać, jak ważną rolę odgrywała przyroda w życiu człowieka w minionych czasach. Tegoroczny Turniej będzie się toczył o koronę Lestka.

Ostatnio zmienianyniedziela, 04 sierpień 2019 13:56

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności