Powiatowy Konkurs Fotograficzny im. Ireneusza Linde „Oblicza regionu"

Trwa konkurs fotografii reporterskiej "Oblicza regionu". Do 7 listopada można jeszcze przesyłać prace fotograficzne dokumentujące życie regionu międzychodzkiego.

  Konkurs ma na celu: upamiętnienie dorobku artystycznego jednego z najbardziej zasłużonych artystów fotografików powiatu międzychodzkiego - Ireneusza Linde, zachęcenie mieszkańców oraz pasjonatów do poznawania i odkrywania walorów estetycznych Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego oraz popularyzowanie wiedzy o tym regionie.
   Organizatorami konkursu są: Biblioteka Publicznej im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie, wraz z oddziałem Muzeum Regionalnym; Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, Powiatowa Instytucja Kultury oraz Sierakowski Ośrodek Kultury.
   Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii. W konkursie mogą brać udział: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe. 
   Na konkurs można nadesłać maksymalnie 3 fotografie własnego autorstwa, wcześniej nie publikowane, ani nie biorące udziału w żadnym konkursie.
   Technika wykonania fotografii dowolna, odbitki na papierze fotograficznym, w dowolnym formacie nie mniejszym jednak niż 20x30 cm oraz dodatkowo kopia każdej z prac na płycie CD w postaci pliku (JPG, TIFF). Zdjęcia w formie cyfrowej w plikach (do 3 MB - format JPG 72 - 300 DPI, min 2000 pikseli na krótszym boku, nazwa pliku powinna zawierać: nazwisko autora i numer kolejny zdjęcia (np.: kowalski1, kowalski2 itp.) wraz z kartą zgłoszenia (plik zawierający w nazwie nazwisko autora).Nie dopuszcza się przetwarzania zdjęć w komputerowych programach graficznych. Za wyjątkiem takich czynności jak: wyostrzenie, dodanie kontrastu, kadrowanie, konwersja zdjęć z kolorowych na czarno-białe.
  Zdjęcia nadesłane na konkurs mogą przedstawiać dowolną tematykę, dokumentującą życie codzienne regionu.
  Każdy uczestnik konkursu powinien wypełnić kartę zgłoszeniową. Podpisana karta oznacza akceptację warunków konkursu. Więcej o konkursie oraz jego regulamin są na facebooku organizatorów. 
  Prace należy dostarczać na adres: Biblioteka Publicznej im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie, Plac Kościuszki 9, 64-400 Międzychód lub Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, ul. Stadnina 3a, 64-410 Sieraków z dopiskiem „Konkurs fotograficzny".
  Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 10 listopada 2014 r. Jury powołane przez organizatorów dokona kwalifikacji prac na wystawę oraz przyzna nagrody rzeczowe.

Ostatnio zmienianyniedziela, 26 październik 2014 21:52

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności
Zgadzam się