Piwnie w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie planuje organizację festynu „IV Festiwal Piwa”.

Impreza odbędzie się 18 maja 2014 r., w godz. 12.00 - 19.00. i na terenie parku muzealnego. Piwny festiwal ma charakter edukacyjno-rekreacyjny.
   Głównym celem imprezy jest przedstawienie tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich w ujęciu historycznym, przybliżenie sposobu warzenia piwa, prezentacja małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w kraju. Będzie można także zobaczyć zbiory birofilskich kolekcjonerów prywatnych oraz pokaz wyrobu piw tzw. domowych. Organizatorzy zaplanowanowali również prezentację dań, do którego sporządzenia wykorzystuje się piwo, np. polewkę piwną. Uczestnicy festiwalu będą mogli przekonać się o właściwościach leczniczych i kosmetycznych piwa.
   Impreza organizowana jest po raz czwarty i w założeniu będzie kontynuowana w latach następnych – oczywiście wyłącznie dla dorosłych.

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:57

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności