Biegiem przez Wielkopolski Park Krajobrazowy


Bieganie stało się ostatnio bardzo popularne. Biegać można dosłownie wszędzie. A jeżeli kogoś znudziło już bieganie po „betonowej dżungli”, koniecznie powinien wziąć udział w pierwszym, długodystansowym, terenowym biegu Forest Run. Przy okazji można przebywać w otoczeniu pięknej przyrody, malowniczych krajobrazów i cudownej ciszy, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

   Bieg odbędzie się 20 września na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Biegacze będą mieli do wyboru dwie trasy. Osoby biegające rekreacyjnie lub dopiero rozpoczynające przygodę z bieganiem mogą skorzystać z krótszej, 23-kilometrowej. Bardziej doświadczeni mogą spróbować swoich na trasie liczącej 44 kilometry.
   Trasy są tak przygotowane, by biegacze mogli zobaczyć najbardziej atrakcyjne zakątki Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zabytkowe aleje, sąsiedztwo jezior i bliskość natury z pewnością dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
   Ideą Forest Run jest udowodnienie, że najlepiej biega się w naturalnym otoczeniu, po leśnych ścieżkach, a nie po asfalcie czy betonie. Wielkopolski Park Narodowy leży zaledwie 15-20 km od centrum Poznania, każdy „mieszczuch” może więc tam bez problemu dojechać.
   Opłata startowa wynosi 90 zł dla dłuższej trasy i 75 zł dla dystansu 23 km. Szczegóły na stronie organizatora biegu: www.forestrun.pl.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 wrzesień 2014 20:18

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności