Są boćki !

Miłośnicy bocianów z Wielkopolski, Polski, a nawet świata czekają z niecierpliwością na zagnieżdżenie się tych ptaków w słynnym bocianim gnieździe w Przygodzicach, monitorowanym przez kamery. W tym roku oczekiwanie było naprawdę długie.

 - Miło mi donieść, że na gnieździe w Przygodzicach, słynnym dzięki stronie www.bociany.ec.pl, od 2 czerwca pojawił się znów samiec bociana, a 5 czerwca samica, początkowo przegoniona z gniazda przez samca. Pierwsza wspólna noc też była pełna emocji dla nich (trzykrotne wyrzucanie jednego z bocianów z gniazda było przeplatane ...próbami kopulacji), jak i dla bocianolubów, czekających czy boćki stworzą parę, co się udało. Ich obecność na gnieździe i poznanie okolicy może zaprocentować w przyszłym roku, już przy lęgu. A bocianolubom daje okazję na śledzenie ich związku od samego początku, a ponadto na obserwacje zachowań w przypadku tak nietypowo, późno zajmującej gniazdo pary - powiedział, nie kryjąc radości, Paweł T. Dolata, koordynator projektu "Blisko Bocianów" i członek Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

   Na słynnym gnieździe w Przygodzicach po miesięcznej przerwie, dnia 2 czerwca, pojawił się bocian, a 5 czerwca drugi. Początki znajomości były trudne - czasem się przeganiały, ale szybko stworzyły zgodny związek. Jak potoczą się ich losy? Podpatrujmy bociany na stronie www.bociany.ec.pl.

Więcej o projekcie na portalu www.wielkopolska-country.pl

Ostatnio zmienianywtorek, 09 czerwiec 2015 20:05

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności