1 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ptaków

Pierwszy dzień kwietnia kojarzy się nam przede wszystkim z Prima Aprilis i związanymi z nim psikusami. Tego dnia także mają swoje święto ptaki. Ustanowiono je już w 1906 roku.

   Międzynarodowy Dzień Ptaków ma zwracać ludziom uwagę na problemy zagrażające ptakom i zachęcać do ich ochrony. Ptaki są nie tylko estetycznym dodatkiem w krajobrazie, nie tylko potrafią umilić nam dzień swoim pięknym świecie - mają także ogromne znaczenie w świecie przyrody, np. eliminują szkodniki.
   Z okazji Dnia Ptaków zachęcamy wszystkich czytelników do baczniejszego przyglądania się skrzydlatym sąsiadom. Aby obserwować ptaki nie musimy przecież wybierać się na dalekie wyprawy. Można to robić po sąsiedzku, choćby we własnym ogrodzie lub na skwerku przed blokiem. Trochę ciekawości, cierpliwości i skupienia i możemy stać się świadkami bardzo interesujących rzeczy. Podglądanie życia ptaków, zwłaszcza wiosną, jest ciekawsze niż niejeden program telewizyjny. Zachęcamy również do poznania różnych ptasich ciekawostek na portalu wielkopolska-country.pl.

Ostatnio zmienianyczwartek, 31 marzec 2016 23:21

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności