Miodowe Lato w Swarzędzu

Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na Festyn Pszczelarski "IX Miodowe Lato w Skansenie".

    Już po raz dziewiąty 20 sierpnia 2017 r., od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się Festyn „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece.
   W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. Dzięki organizatorom programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Na szczególną uwagę zasługuje „Zaczarowany świat operetki” w wykonaniu artystów „Teatru Muzycznego w Poznaniu” i występ chóru „Akord”. Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno zabawa z klaunami. Grupa rekonstrukcyjna „Swarożyc” z Poznania zaprezentuje żywą lekcję historii. Panie ubiegać się będą w konkursie z nagrodami o tytuł „Królowej Miodowego Lata”. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami. Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na festyn. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody.
   Przed imprezą plenerową o godz. 10.00 w sali edukacyjnej muzeum odbędzie się sesja popularno-naukowa pn. „Zdrowe pszczoły to zdrowy miód” poświęcona między innymi zastosowaniu tymolu w zwalczaniu warrozy oraz zagadnieniom z apiterapii.
   Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.

Ostatnio zmienianyniedziela, 13 sierpień 2017 16:17

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności