Wielkie Smażenie Powideł

Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach zaprasza w niedzielę, 17 września na XI Wielkie Smażenie Powideł.

   Jak zwykle, atrakcją będą pokazy rękodzielników, wystawy dotyczące dawnego rzemiosła, koncerty ludowe i oczywiście powidła. Podczas całej imprezy będzie możliwość zakupu powideł z Mniszek - w składzie kolonialnym i przy kotle, aż do wyczerpania zapasów...
   Nie zabraknie różnych niespodzianek, które każdego roku urozmaicają pobyt uczestnikom festynu, warto też będzie zobaczyć specjalne wystawy i nowe ekspozycje w Mniszkach.
   Wśród występujących znajdą się m.in.: kapela koźlarska Kotkowiacy, Kapela Bielińska (Świętokrzyskie), Orkiestra Dęta Pojezierza i jej goście (Orkiestra Dęta Międzychód), zespół chóralny Totus Tuus, zielonogórski zespół MATE, DIXIE BAND, legendarny zespół nurtu poezji śpiewanej, Czerwony Tulipan i inni...
   W programie oczywiście również rozmaite atrakcje. Tak jak co roku będzie można posmakować potraw regionalnych, takich jak: szare kluski z kapustą, plyndze, kopytka ze skwarkami, pyzy z sosem i modrą kapustą, pierniki i rury poznańskie, drożdżowe placki.
   Imprezie towarzyszyć będzie wystawa specjalna zabytkowych samochodów wystawionych przez Automobilklub Wielkopolski Pojazdy Zabytkowe. Będą liczne pokazy i konkursy. Będzie stoisko Nadleśnictwa Bolewice, Lasów Państwowych, Koła Łowieckieg nr 9 "Diana". Czas będą umilać dźwięki katarynki pana Tadzia z Leszna.
  Każdy z uczestników będzie mógł również zapoznać się z ginącymi zawodami, takich jak: kowalstwo, garncarstwo, powroźnictwo i wiele innych pszczelarstwo.
  Więcej informacji na stronie www.mniszki.pl

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:46

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności