Zaproś lato do domu

Lato to słońce, woda, łąka i las. Wszystko to nas wzywa, kusi i nęci. Co zrobić, kiedy do urlopu jeszcze trochę czasu albo z jakichś powodów nie uda nam się w tym roku pojechać na dłużej za miasto? Zaproś lato do swojego domu lub mieszkania i zrób wakacyjne bukiety.

    Wystarczy trochę rozejrzeć się podczas spaceru z psem lub wracając z zakupów, by znaleźć odpowiedni materiał na letnie bukiety. Najlepiej oczywiście iść na pola lub łąki, ale jeśli nie mamy takiego szczęścia mieć ich w pobliżu, to i w zasięgu wzroku szybko znajdziemy botaniczne skarby. Nasyp kolejowy, kawałek nieużytku za blokiem, teren wyznaczony pod budowę, a może tylko kępka niedokładnie skoszonej trawy przy śmietniku - to miejsca, w których rosną polne kwiaty: maki, chabry, rumianki, stokrotki, cieciorka, gorczyca, krwawnik, dzwonki, jaskry i koniczyna. Do tego wszystkiego można dodać kilka kłosów zbóż lub traw i naręcze lata możemy przynieść do domu i mieć tylko dla siebie.
  Najpiękniej letnie bukiety prezentują się w delikatnych szklanych naczyniach, mogą być nawet słoiki, oraz w zwyczajnych kamiennych, glinianych dzbankach i garnuszkach. Nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności florystycznych. Nawet luźno i niedbale włożone do naczynia kwiaty i zioła mają swój urok.
   W tak udekorowanym domu z pewnością poczujemy sielski i beztroski klimat lata i wakacji, a odrobina dzikiej przyrody poprawi nam nastrój. 
   Co prawda bukiety z polnych kwiatów nie są zbyt trwałe, ale cieszą najbardziej. Zresztą zawsze można iść na kolejny spacer...

Ostatnio zmienianypiątek, 21 wrzesień 2018 11:05

Iza DZ wykształcenia bibliotekarz, ale lubi odnajdywać ślady przeszłości nie tylko na kartkach książek. Zafascynowana wielkopolską prowincją najchętniej spędza wolny czas na wsi lub w małych miasteczkach - regionalistka z romantyczną duszą. Zwiedza Wielkopolskę, szukając ciekawych miejsc i niezwykłych historii, którymi dzieli się na zainicjowanym przez siebie portalu wielkopolska-country.pl.

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności